Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

ZÁŘÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Letošní školní rok jsme zahájili v počtu 42 dětí, rozmístěných opět do dvou tříd. V 1. třídě jsou pouze děti malé, a to dvou a tříleté. Z tohoto důvodu u nich pracuje od letošního roku i chůva. Ve druhé třídě jsou děti od tří let až po předškoláky. Nový školní rok odstartoval i s novým školním vzdělávacím programem, který je zaměřen především na pohádky. S jejich pomocí už jsme zvládli popovídat si o rodině, školce, ale také poli a zahradě a všem, co se tam děje. Procházky směřujeme právě tak, abychom se mohli podívat, jak se na poli pracuje, co se tam sklízí a jaké stroje se k tomu využívají. Ke zpestření pobytu dětí ve školce také přispělo divadlo "Úsměv", které přijelo s pohádkou "Jak šli pejsek s kočičkou poprvé do školy" a kouzelník pan Krejčí, který učil děti čarovat se svojí Školičkou kouzel. Vzhledem k tomu, že i příroda nám začíná čarovat, budeme naší pozornost nyní směřovat k ní a ke změnám, které v ní probíhají.

 

Jana Dipoldová

Přidáno 4. 10. 2017, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru