Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

PODZIM VE ŠKOLCE

Letošní školní rok jsme zahájili opět ve dvou třídách, kdy menší děti jsou v dolní třídě, předškoláci doplnění několika dětmi mladšími pak ve třídě horní. Vzhledem k tomu, že nám velmi přálo počasí, snažili jsme se co nejvíce času trávit venkovními aktivitami, aby měly děti hodně pohybu na čerstvém vzduchu. Pobývali jsme na školním hřišti, kde si děti kromě hraní vyzkoušely i hrabání listí a jeho nakládání a odvoz na hromadu. Celodopolední procházka v lese, na polích a loukách byla také příjemným zpestřením běžných aktivit. 

Navštívilo nás divadlo Úsměv s pohádkou Jak kočička léčila pejska, divadlo Štenberk se třemi krátkými pohádkami, kouzelník se svojí Školičkou kouzel a máme za sebou také fotografování s vánoční tématikou. 

Protože je období sklizně jablek, upekli jsme si v každé třídě koláč a samozřejmě ochutnali svoji práci i práci dětí z druhé třídy. 

K podzimu patří také neodmyslitelně dýně. Ty jsme si vydlabali společně s rodiči na odpoledních dílničkách s podtitulem Hrátky s podzimem. Kdo měl dýni rychle nazdobenou, stihl si vyrobit ještě drobnou dekoraci k Halloweenu. 

No a protože podzim se velmi rychle přehoupne a přijdou Vánoce, čeká nás příprava na besídku, kterou letos budeme mít v prostorách školky. 

Přidáno 24. 10. 2018, autor: Jana Dipoldová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru