Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Informace k testování v MŠ

V pondělí ráno budou děti s rodiči přicházet ke druhému vstupu budovy MŠ. Tam bude probíhat testování. Rodiče budou mít respirátor, děti roušku. Všichni se dostaví nejpozději do 7,40 hodin, tak aby provoz MŠ mohl být zahájen obvyklým způsobem v 8,00 hodin. Děti půjdou na testování postupně, po jednom s rozestupy minimálně 1,5 metru a poté budou čekat na výsledky testu cca 15 - 20 minut. Po celou dobu si rodiče venku musí počkat na výsledky testu. Používán je test ze stěru z nosu, kdy tampon je třeba zasunout přibližně 2,5 cm hluboko. Děti se zvládnou otestovat sami nebo jim mohou pomoci rodiče.

V případě negativního testu dítě odchází do třídy. Lze využít možnosti, že předložíte laboratorní výsledek negativního antigenního či PCR testu, který nebude starší 48 hodin a dítě pak není testováno, nebo doklad o tom, že dítě v posledních 90 dnech prodělalo Covid-19 (jedině laboratoří provedený test) a v této lhůtě také nebude testováno. Nelze používat vlastní test.

V případě, že bude mít dítě či pedagog pozitivní výsledek testu:

1) v pondělí si rodič odvádí dítě domů a kontaktuje pediatra, který dítě objedná na PCR test (potvrzení o pozitivitě testu vystavuje ředitel školy)

2) ve čtvrtek celá homogenní skupina odchází domů a čeká na potvrzení výsledku PCR testem daného dítěte či pedagoga. Pokud nebude pozitivita potvrzena, následující den se vrací celá skupina zpět. V případě, že bude potvrzena, budeme se řídit pokyny Krajské hygienické stanice.

 

Vyzvedávání dětí probíhá standardně u prvního vchodu MŠ.

Přidáno 9. 4. 2021, autor: Jana Dipoldová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru