Poděkování

Žádný lidský život není nekonečný. Bohužel ani život naší kolegyně paní učitelky Jany Polcarové, který se předčasně uzavřel po krátké, ale těžké nemoci v neděli 18. února 2024. Bylo jí 73 let.

V mateřské škole v České Bělé pracovala jako učitelka a poté vedoucí učitelka od roku 1973 vice něž 45 let. Vzdělávala několik generací místních dětí, které milovaly její úsměv, vstřícnost, pochopení pro malé dětské problémy, její pomoc a dobrou náladu. V jejích třídách byla vždy pohoda, činorodé a tvůrčí prostředí.

Její výborná znalost rodinného prostření svých svěřenců a zapojení rodičů dětí do činnosti školky, spolupráce na všech akcích školy a obce – výstavách, akademiích, besídkách a tvůrčích dílnách, byla velkým přínosem i pro vnímání a otevření školky i školy veřejnosti.

Dětem se věnovala i ve svém volném čase jako dlouholetá cvičitelka Sokola.

Milovala tanec, sport, pravidelná cvičení žen a sousedská setkávání, kam vždy přinášela dobrou náladu a úsměv.

Milovala svou rodinu, své povolání, děti, byla vstřícná, laskavá a přátelská k nám kolegům.

Paní učitelka Jana Polcarová s láskou naplnila poslání učitelky v malé obci.

Velký dík.

Mgr. Jana Domkářová