Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Závěr školního roku v mateřské škole

V mateřské škole jsme, ostatně jako každoročně, začali v dubnu jezdit na předplavecký výcvik, který bude ukončen tento týden. Pokud nám to počasí dovolilo, navštěvovali jsme v Havlíčkově Brodě park, kde si děti pohrály na hřišti, nakrmily kapříky a kačenky a procházkou se prošly v klidném prostředí zeleně.

První červen je zasvěcen dětem, a proto jsme pro ně připravili překvapení a vyrazili jsme hledat poklad. Cestu měly děti vyznačenou šipkami a barevnými fáborky, někde bylo třeba splnit úkol, který si děti vyhledaly. Na konci cesty nás čekalo sladké překvapení.

17.června jsme se slavnostně rozloučili s předškoláky, kteří opouští mateřskou školu a po prázdninách zamíří do školních lavic. Rodiče a prarodiče doprovodili děti do školní jídelny, kde rozloučení proběhlo a děti se jim pochlubily pásmem básniček a písniček o pohádkách. Budoucí školáci byli ošerpováni a na památku dostali malý dáreček. Hodně úspěchů ve škole jim popřál pan ředitel, paní učitelka ze školy i paní učitelky z mateřské školy.

Následující den odpoledne si děti přivedly na školní zahradu tatínky a také maminky. Měly možnost pohrát si, splnit různé úkoly, překonat překážky a v neposlední řadě si také opéct buřtíky. Oslavili tak společně Den tatínků, kterému patřila následná neděle v kalendáři.

Školní rok nám utekl rychle jako voda a my se loučíme s dětmi, které nás opuštějí a již se těšíme na nové děti, které za námi přijdou hned po prázdninách. Všem přejeme krásně prožité léto, plné dobrodružství a nových poznání.

                                                                                                                                                                                                                   Kolektiv učitelek mateřské školy

Přidáno 22. 6. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru