Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Od dubna do června

ZPRÁVY Z MŠ

 

Na začátku dubna do naší MŠ přijela p. Frištenská s pohádkou O Červené karkulce.Mimo jiné jsme navštívili v tělocvičně vzdělávací program o exotických zvířatech a na školní zahradě nám ukázku výcviku dravců předvedl p. Straka.

Se žáky 9.třídy jsme si povídali o odpadech. Opět jsme si zopakovali, proč je důležité odpady třídit, ale také jsme si názorně vyzkoušeli, jak máme třídit a co patří do jednotlivých kontejnerů.

Poslední dubnový den jsme ve školce uspořádali Den čarodějů a čarodějnic. Děti se převlékly do rodiči připravených kostýmů a celé dopoledne na školní zahradě poletovali čarodějové a čarodějky na svých košťatech a plnili různé úkoly.

V květnu jsme vyráběli přáníčka a dárečky pro naše maminky k jejich svátku.Aby to ani tatínkům nebylo líto, uspořádali jsme pro ně Den tatínků. Tatínkové soutěžili se svými dětmi v různých disciplinách – skákali v pytli, prolézali strachovým pytlem,  kreslili maminky nebo musely s pomocí dětí projít překážkovou dráhu se zavázanýma očima. Maminky soutěžícím velice fandily. Odměnou všem byly na ohni opečené buřtíky.

Den dětí jsme oslavili Muzikantskou pohádkou s p. Frištenskou. A protože červen je také měsícem, kdy se jezdí na školní výlety, ani u nás tomu nebylo jinak a 10.6. jsme se vydali do jihlavské ZOO. Těšili jsme se na všechna zvířátka, ale asi nejvíce na žirafy, které jsou v ZOO teprve krátce. Všem se výlet velice líbil a domů jsme se vraceli spokojeni.

 

Přidáno 18. 7. 2013, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru