Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Výstava Staré pověsti české

Poslední červnové úterý se žáci 6. a 7. třídy vydali na interaktivní výstavu Staré pověsti české do Muzea knihy ve Žďáru nad Sázavou. Tato výstava se sem přestěhovala v upravené podobě po úspěchu v historické budově Národního muzea v Praze.

 

Žáci se seznámili s nejstarším obdobím českých legend a pověstí. Při vstupu na výstavu děti obdržely historické jméno, jehož význam si během výstavy dohledaly. Připomněli si příběh o praotci Čechovi, kněžně Libuši, Přemyslovi, Horymírovi a spoustě dalších. Součástí výstavy byly archeologické nálezy ze 6.-10. století.

 

Děti velmi zaujalo stěhování národů, putování praotce Čecha, aneb jak by to bylo s námi dnes, kdyby nedošel na Říp. Největší atrakcí byla možnost zkusit si uzvednout kance, kterého skolil silný Bivoj. Více najdete ve fotogalerii.

 

Mgr. Jana Sochorová

 

 
 

Přidáno 27. 6. 2012, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru