Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Projektový den a program k výročí 100 let republiky

Dne 26.10. 2018 jsme ve škole slavili výročí sto let od vzniku Československa. Dopoledne byly děti rozděleny do družstev a plnily různé úkoly. Např. pekly cukroví, které měl oblíbené T. G. Masaryk, doplňovaly kvíz o republice, počítaly s prvorepublikovými penězi, sestavovaly státní vlajku, vyzkoušely si psát redisperem a další. Myslím si, že projektový den se podařil a děti si zkusily i jinou formu výuky.

Po projektovém dnu následoval program pro širokou veřejnost. Po uctění památky padlým první světové války, následovala přednáška pana PaedDr. Stanislava Klusáčka, který nám poutavě a zajímavě vyprávěl o dění v našem okolí mezi léty 1914 - 1920. Zájem o přednášku byl veliký, a proto jsem s dlouholetým panem ředitelem domluven na další spolupráci.

Po setmění a za velké účasti dětí, rodičů a prarodičů prošel obcí lampionový průvod. Mnozí ho ukončili návštěvou výstavy, která probíhala v budově školy.

Chtěl bych poděkovat učitelskému sboru, sboru dobrovolných hasičů a obci za spolupráci. Samozřejmě bych chtěl v neposlední řadě poděkovat Vám všem, kteří jste nás podpořili účastí na oslavách výročí republiky. Mile nás překvapil zájem veřejnosti a budeme se těšit na další podobná setkání.

Mgr. Jan Čepl

ředitel ZŠ a MŠ

Přidáno 5. 11. 2018, autor: Jan Čepl

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru