Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Projekt Podpora polytechnické výchovy v mateřských a základních školách v Kraji Vysočina

Základní a mateřská škola se zapojily do projektu na podporu polytechnické výchovy dětí a mládeže. Celkem jsme získali dotaci ve výši 50 000,- Kč, ze které jsme pořídili pro MŠ stavebnice ROTO, pro ZŠ na 1. stupeň stavebnice Merkur6, pro 2. stupeň elektrostavebnice Merkur E1 a vybavení pomůckami pro technické vzdělávání jako jsou pilníky, pilky, svěráky apod.

Zakoupením stavebnic dojde ke zkvalitnění výuky v oblasti polytechnické výchovy, budeme rozvíjet pracovní kompetence v mateřské a základní škole. Žáci a děti budou se stavebnicemi provádět jednoduchou montáž a demontáž, budou pracovat podle návodu, budou si volit vhodné pomůcky a pracovní postupy, bude se rozvíjet tvořivost, fantazie a zhodnocení své práce.

Projekt byl podpořen Krajem Vysočina, MŠMT a 6 firmami z Kraje Vysočina.

Mgr. Lubomír Voneš

Přidáno 21. 12. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru