Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Přednášky Městské policie Havlíčkův Brod, odbor prevence

Dne 22.11.2013 byly žákům 3.- 5.ročníku prezentovány pracovnicemi Městské policie v Havlíčkově Brodě dva výukové programy na téma BEZPEČNÉ CHOVÁNÍ NA ULICI a ZÁVISLOST.

BEZPEČNÉ CHOVÁNÍ NA ULICI - záměrem cvičení bylo seznámit děti se základními návyky bezpečného chování v parku nebo v prostředí, které může nabízet různá úskalí a nebezpečí. Dále se zde klade důraz na správné přecházení přes vozovku a chování na přechodu pro chodce. Součástí programu byl také rozbor vztahu k cizím zvířatům.

ZÁVISLOST - přednáška se zabývala problematikou závislosti, ať už jde o kouření, alkohol či ostatní drogy. Zmíněna byla i závislost na počítačových hrách. Žáci byli seznáměni se zásadami správného chování při nálezu použité injekční stříkačky.

Pracovnicím Městské policie Havlíčkův Brod, paní Vaňkátové a Novotné děkujeme za výborně připravený program.

 

Mgr. Blanka Paušímová

Přidáno 26. 11. 2013, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru