Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Přednáška o Nepálu

V pondělí 26. května 2014 nás navštívila Mgr. Soňa Pejcharová a povídala nám o životě a škole v asijském Nepálu, kam před dvěma lety poprvé vyrazila jako dobrovolník v rámci projektu Vzdělání pro Nepál občanského sdružení Namasté Nepál.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o přírodě, způsobu života místních lidí, o nepálské kuchyni, strastech cestování a o škole, kde vyučovala čtyři měsíce angličtinu a zeměpis. Školní den v Nepálu začíná v 10 hodin dopoledne rozcvičkou a zpěvem státní hymny.  Děti vstávají mnohem dříve, již kolem čtvrté hodiny ranní, aby se postaraly o domácnost a hospodářství.

Po návratu se Soňa rozhodla zřídit v nepálské vesnici knihovnu. Za pomocí kamarádů z Anglie se podařilo získat přes 100 kg dětských knih, které poté byly vlastnoručně přepraveny do nepálské vesnice.

Moc děkujeme za krásné a velmi poutavé povídání a přejeme hodně sil do dalších takových projektů.

Více informací o projektu najdete také na http://www.namastenepal.cz/

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Mgr. Jana Sochorová

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik vybraných fotografií z cestování Soni Pejcharové.


Zobrazení: Alba | Podle data

Přednáška o Nepálu


Přidáno 27. 4. 2014, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru