Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Po stopách brodských pověstí - červen 2016

Po stopách brodských pověstí aneb brodské pověsti na vlastní oči a nohy je název tematického vzdělávacího programu, který pořádají Krajská knihovna Vysočiny a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a kterého se zúčastnili 7. června 2016 i žáci 4. ročníku.

Spolu s lektorkou muzea jsme se vydali na místa spjatá s pověstí O HNÁTOVI, O PEKAŘI KOUDELOVI, O ZÁZRAČNÉ STUDÁNCE a O PROPADLÝCH SOCHÁCH.

Na závěr si děti v Muzeu Vysočiny zkusily razit osobní minci pro štestí a od pracovnice knihovny dostaly komiksovou brožurku o pověstech Havlíčkova Brodu.

                                                                                                                                                                                                                                                Blanka Paušímová

Přidáno 25. 6. 2016, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru