Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Okresní kolo zeměpisné olympiády

17. února 2021 proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády. Vědomostní soutěž, které se každý rok zúčastňujeme. Organizátoři nechtěli tradici soutěže přerušit, a tak soutěž probíhala distančním způsobem (online) přes informační systém Masarykovy univerzity (IS MUNI).

Zeměpisná olympiáda se skládala ze 3 částí - bez atlasu, s atlasem a části praktické.  Naši žáci si vedli výborně. Povedlo se jim zvládnout ne úplně jednoduchý informační systém MU a poprat se s nelehkými a mnohdy záludnými zeměpisnými úkoly. 

Za kategorii A (6. třída) naši školu reprezentoval s velmi hezkým umístěním Martin Venzhöfer, v kategorii C (8. a 9. třída) se olympiády zúčastnila Nikola Feitová a Adéla Pokorná z 8. třídy a Matěj Špinar z 9. třídy.

Adéla Pokorná obsadila vynikající 1. místo v okrese Havlíčkův Brod a postupuje do kola krajského, které se bude konat v březnu. 

Účastníkům zeměpisné olympiády moc blahopřeji a přeji i nadále hodně úspěchů. 

 

Mgr. Jana Sochorová

Přidáno 6. 3. 2021, autor: Jana Sochorová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru