Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Návštěva z TyfloCentra Jihlava

Ve středu 12. 11. k nám do školy přijela neobvyklá návštěva. Navštívily nás dvě paní lektorky z jihlavské neziskové organizace TyfloCentrum, střediska sociálních služeb pro zrakově postižené občany v Kraji Vysočina. Nepřijely samy. Lektorky doprovázely zrakově postiženou paní a jejího pomocníka, vodícího psa.  Během besedy se žáci dozvěděli, jak se k nevidomým lidem chovat, jak s nimi komunikovat, jak jim nabídnout a následně poskytnout pomoc. Součástí velmi poutavého vyprávění o životě se zrakovým handicapem byla ukázka z výcviku vodících psů a ukázka kompenzačních pomůcek.

Povídání pro nás bylo velmi zajímavé a poučné.

Mgr. Jana Sochorová


Zobrazení: Alba | Podle data

Návštěva z TyfloCentra Jihlava


Přidáno 13. 11. 2014, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru