Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Nakupování pod drobnohledem

Ve čtvrtek 28. února k nám z Chaloupek v Horní Krupé zavítaly lektorky výukových programů s interaktivní výstavou Nakupování pod drobnohledem. S žáky 8. a 9. třídy si povídaly o nakupování, reklamě a jejím vlivu na člověka.  Zabrousili jsme také do tzv. „éček“ v potravinách, do šetrného zemědělství, významu regionálních výrobků a produktů a neopomněli jsme si připomenout společnost Fair Trade.

Výstava byla tvořena devíti tématicky zaměřenými panely, které byly v první části programu představeny. V druhé, interaktivní části, žáci prověřovali klamavost reklamy a seznámili se s činností České obchodní inspekce. Každý žák se na chvíli stal inspektorem v oblasti nevyhovujících výrobků a zjišťoval závadnost připraveného zboží.

Program byl pro žáky velmi zajímavý a vedl k zamyšlení a utvoření vlastních názorů na nákupy a nakupování.

 

Mgr. Jana Sochorová

Přidáno 4. 3. 2019, autor: Jana Sochorová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru