Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Lyžařský výcvik 2014

Rády bychom vás seznámily s naším lyžařským výcvikem v Orlických horách, který se konal v termínu 21. 2. 2014 – 28. 2. 2014.

Společně s naší školou se vydalo na lyžařský výcvik i 10 žáků ze ZŠ v Lipnici nad Sázavou se svým učitelem J. Svobodou. Musíme přiznat, že jsme z nových spolužáků, alespoň my dvě, měly zprvu obavy, ale ty se po několika prohozených slovech s novými spolužáky ihned rozplynuly.

Po příjezdu na místo se nám však naskytl smutný pohled – všichni jsme hleděli na holé silnice bez sněhu, rozbahněné cesty, avšak krásně jasnou oblohu s rozzářeným sluníčkem. Nikdo z nás nevěřil, že bychom zde vůbec mohli lyžovat a užívat si pořádné zimy. Ubytovali jsme se v chatě Doubravance a rozdělili se do jednotlivých pokojů. Pomalu jsme si všichni vybalili a k našemu překvapení vyrazili odpoledne na lyže. Spatřili jsme sjezdovku zasněženou umělým sněhem. Po našem prvotním předvedeném sjezdu na lyžích nás učitelé rozčlenili do družstev. První družstvo vedl Jan Čepl, druhé družstvo Lubomír Voneš, třetí Jan Svoboda, čtvrté družstvo – lyžaře začátečníky vedl Vladimír Jokl.

Každý den jsme se naučili nové prvky v lyžování a byly pro nás připravovány různé hry a zábavné úkoly. Po návratu ze sjezdovky nás vždy na chatě čekal bohatý program a po večeři seznámení s denním rozkazem. Nejvíce jsme se těšili na večerní program. Nejčastěji jsme si vybrali diskotéku, ale hrály se hry a soutěže i pro menší děti a někdy jsme se rozhodli pro uspořádání karnevalu.

Kromě zábavy nás však čekaly i povinnosti, např. služby v úklidu chaty a kuchyně. Předposlední den se konaly závody, kde jsme porovnávali své získané lyžařské dovednosti v rámci družstev.

Lyžařský výcvik se nám všem velmi líbil, zažili jsme spousty legrace, spokojeni jsme byli i s chutnou celodenní stravou, kterou pro nás připravovaly Petra Bolechová a Jana Svobodová. Proto naše doporučení zní: ,,Spolužáci, jestli máte možnost, jeďte, je to super!"

Aneta Peřinová a Lucie Léblová, 9. třída


Zobrazení: Alba | Podle data

Lyžařský výcvik 2014

1 2 další »

Přidáno 2. 4. 2014, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru