Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Klasifikace - první pololetí školního roku 2020/2021

Vážení rodiče,

pololetí školního roku 2020-2021 bylo ještě výjimečnější než to předchozí. Proto jsme zareagovali na metodiku MŠMT a v tomto pololetí jsme upravili způsob hodnocení. Není možné dle pokynů MŠMT označovat slovy nehodnocen a z tohoto důvodu jsou oznámkovány všechny předměty.

První a druhá třída si 28. 1. 2021 odnese klasicky výpis z vysvědčení (výpis nemusíte vracet). Čtvrtá až devátá třída bude hodnocena kombinovaně. Kromě výpisu známek bude na druhé straně přiloženo slovní hodnocení (výpis se nevrací). Elektronicky bude vysvědčení zveřejněno 28. 1. 2021 v odpoledních hodinách a to včetně slovního hodnocení. Návod naleznete zde . Výtisk obdrží žáci nejpozději do tří dnů od začátku prezenční výuky.

Proč nemáme jen známky? Jelikož s dětmi nemáme letos skoro žádný sociální kontakt, chtěli jsme alespoň touto cestou žáky pochválit či pokárat. Slovní hodnocení je primárně určeno přímo pro žáky. Píšeme jim, na co se mají zaměřit, co by mohli zlepšit či naopak v čem vynikají. Proto není slovní hodnocení u všech žáků ve všech předmětech či je společné pro více předmětů. Současná výuka je jiná disciplína, jak pro učitele, tak pro žáky. Některým žákům distanční výuka vyhovuje lépe (je jich ovšem méně), někteří žáci jsou v distanční výuce ztraceni.

Slovní hodnocení tedy má být návodem, jak zlepšit distanční výuku a tím neztratit alespoň budoucí vzdělávání žáků. Vím, že škola je i o sociálním kontaktu, který je stejně důležitý, ale ten žákům nabídnout nemůžeme a bojím se, že v následujícím pololetí ani nenabídneme. Pokud budete mít dotazy na slovní hodnocení, kontaktujte vyučující jednotlivých předmětů.

 

Jan Čepl

Přidáno 27. 1. 2021, autor: Jan Čepl

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru