Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Edison - zahraniční stážisté ve škole

Zahraniční stážisti – možnost ubytování

 

Vážení rodiče,

naše škola se v letošním školním roce zapojí do projektu EDISON. Byli jsme osloveni teprve v minulém týdnu. Termín projektu je stanoven na týden 19. 5. – 26. 5. 2019. Mladí stážisté (ve věku 19 až 20 let) z cizích zemí představovat za pomoci prezentační techniky své země. V tuto chvíli máme potvrzeno pět stážistů Devajan Chakravarty z Indie, Farida Khubonova  z Tádžikistánu, So Shu Yuen z Honkongu, Siddhant Sinha z Indie a Kurt Salvador Morales z Mexika. Jednu se o čtyři chlapce a jednu dívku z Tádžikistánu.

Besedy se stážisty a projekty plánujeme během týdne pro žáky ve všech třídách naší školy a doufáme, že se děti nebudou ostýchat. Veškerá komunikace mezi žáky a stážisty bude samozřejmě probíhat pouze v angličtině, žáci tedy budou mít ideální příležitost využít své znalosti a procvičit si konverzaci (pro malé děti bude překladatel).

Pro účast v projektu musí škola splnit několik povinností. Jednou z povinností je zajistit pro stážisty ubytování. Stážisté preferují ubytování v hostitelských rodinách, protože chtějí co nejvíce poznat naši republiku, kulturu, zvyky atd. Obracíme se proto na Vás s prosbou, zda byste mohli v termínu od 19. 5. (neděle odpoledne) do 26. 5. (neděle dopoledne) ubytovat v rodině jednoho stážistu (nebo i více). Zajišťovat pro ubytovaného stravu nebo jakýkoliv program není povinností hostitele (ale bylo by to vhodné). Jsme si vědomi toho, že ubytování bude pro rodinu zátěží, ale může být ale také příležitostí ke konverzaci v anglickém jazyce (pro žáky i vás) a poznání jiné kultury.

Pokud by někdo z Vás projevil ochotu ubytovat některého stážistu, prosím, abyste mne co nejdříve kontaktovali mailem nebo telefonicky a já Vám poskytnu veškeré bližší informace.

Jsem přesvědčen, že zapojení do projektu přinese žákům mnoho nových a zajímavých informací a také velkou příležitost aktivně využívat znalosti angličtiny. Pokud přispějete k přípravě na projekt ubytováním stážisty, budeme Vám velice vděčni.

 

 

Předem děkuji

Jan Čepl

ředitel školy

 

Přidáno 30. 4. 2019, autor: Jan Čepl

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru