Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Divadelní představení Lakomec

Klasicistní Moliérova komedie původně z 2. pol. 17. století, kterou žáci 7. třídy ze ZŠ Česká Bělá mohli v Horáckém divadle v Jihlavě dne 27. 4. 2015 zhlédnout, nás okamžitě upoutá svým úžasným vtipným zmodernizovaným představením. Známé téma o nesmírně lakomém lichváři Harpagonovi, který svou chamtivostí, bezcitností a honbou za penězi omezuje své nejbližší, je velmi aktuální i v současné době. Nechybí ani špičkové, mládeži blízké, taneční ztvárnění, moderní kostýmy, aktuálnost některých proslovů a dialogů.

     Divadelním představením byli žáci velmi nadšeni, všem se libilo a doporučujeme jeho zhlédnutí i ostatním.

                                                                                                                                                                                                                                   Mgr. Martina Truksová

 

Přidáno 2. 6. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru