Chodecká soutěž

V uplynulém měsíci se rozběhla na naší škole soutěž o největšího chodce. Účast v soutěži byla dobrovolná a účastnila se jí menší polovina žáků druhého stupně a několik žáků stupně prvního. V souvislosti s tímto zjištěním věříme, že v měsíci březnu bude účast v soutěži o něco větší.

Výsledky měsíce února jsou však následující. V kategorii šesté třídy je vítězem za všechny týdny, a tedy i celkovým vítězem Nikola Hrubá. Na druhém místě se pak umístila Veronika Lezskowová a na třetím místě Dorota Petříčková. V sedmé třídě je dvakrát týdenním vítězem Kateřina Hospodková a rovněž Martin Stránský. Celkovým vítězem je Martin Stránský, na druhém místě se umístil Jiří Kreuz, třetí místo pak patří Kateřině Hospodkové. Osmá třída nabídla dominanci Nikoly Feitové, která opanovala tři týdny, v jednom týdnu pak zvítězila Adéla Pokorná. Celkovým vítězem se rovněž stala Nikola Feitová, následována Adélou Pokornou a Denisou Křišťanovou. V nejstarší kategorii deváté třídy byla zřejmě vlivem příprav na přijímací zkoušky účast minimální, zvítězil zde celkově Lukáš Görner. Soutěže se zúčastnilo i několik žáků prvního stupně. Perfektní výkon předvedl Šimon Micka z první třídy (228 km), těsně následovaný sourozenci Hospodkovými - Lucií a Danem. Skvělých výsledků dosáhla i Křišťanová Žaneta, Pokorná Kamila, Görnerová Julie a Micková Ela.

Do soutěže se rovněž zapojili i učitelé. Mezi nim pak byla s úctyhodným výkonem 285 km za měsíc vítězkou paní učitelka Libuše Pokorná. V těsném závěsu s nachozenými 282 km se umístila paní učitelka Lenka Vacková. Na “bednu” se pak dostala ještě paní učitelka Jana Sochorová s 246 km.

Nyní již probíhá další kolo soutěže za měsíc březen (tabulka ke stažení zde). Neváhejte se zapojit, protože pohyb je základem života…

Václav Pecen

Poznámka pod čarou ředitele školy: Dodržujte vládní pravidla a choďte jen v katastru Vaší obce.

Přidáno 4. 3. 2021, autor: Jan Čepl