Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Badatelské centrum GHB

Ve středu 26. 6. vyrazili žáci 8. třídy do Havlíčkova Brodu na gymnázium do nově vzniklého badatelského centra. Dopředu si každý vybral dvě oblasti přírodních věd, ve kterých bude bádat. Témata bádání byly zaměřeny především na fyziku, chemii a biologii. Žáci si tak mohli vyzkoušet moderní digitální technologie, mikroreliéfovou metodu mikroskopie, seznámit se s fungováním spektrometru, fotoelektrickým jevem, optickou soustavou oka a nápravou častých očních vad.  Velmi zajímavé bylo také stanoviště s digitální částicovou kamerou, kde si každý mohl vyzkoušet, jak je to s prostupností radioaktivního záření různými materiály.

Mgr. Jana Sochorová

Přidáno 1. 7. 2019, autor: Jana Sochorová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru