Zdravá pětka

Ve středu 2. 10. 2013 jsme navštívili tradiční výstavu hub v havlíčkobrodském muzeu. Prohlédli jsme si spoustu exponátů. U každé houby byla kartička s rodovým i druhovým názvem a jestli je či není našemu zdraví škodlivá. Zaujaly nás některé zvláštní názvy hub a jejich početné druhové zastoupení v naší přírodě. Mnohé z nich byly krásně zbarvené, skoro jak namalované. Na nástěnných obrazech jsme se dozvěděli zajímavé informace o historii mykologie a výzkumu hub.

Žáci 8. třídy

Zdravá pětka

Přidáno 12. 6. 2013, autor: