Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Závěrečný výlet 9. třídy

16. června ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě a vyjeli jsme směrem na Prahu. Po příjezdu na Hlavní nádraží jsme se odebrali ubytovat do ZŠ Resslova, která sídlí v centru Prahy na Karlově náměstí. Po společném obědě na této škole jsme vyrazili do hudebního ráje. Seznámili jsme se s prací na rádiích Bonton, Evropa 2 a Frekvence 1, kterými nás provedla sympatická moderátorka rádia Frekvence 1 Jana Knížková. Poté jsme navštívili Neviditelnou výstavu na Novoměstské radnici. Zde jsme v doprovodu slepého průvodce procházeli místnostmi za úplné tmy, abychom si lépe uměli představit život slepců. Na večeři jsme zamířili do Palládia. Posilněni jídlem jsme navštívili pražské památky – Hradčany se Zlatou uličkou, Karlův most, Václavské a Staroměstské náměstí. Večer jsme přišli do školy sice unaveni, ale rychle jsme se zotavili a ještě jsme si zahráli spoustu míčových her.

V pátek po snídani, kterou nám nachystali také ve škole, jsme se přemístili metrem na vlakové nádraží. Odtud pokračovala naše cesta do plzeňské Techmanie. Vstupenky do ní vyhráli naši spolužáci v televizní soutěži Už tam budem. Zde jsme strávili pět hodin poznáváním fyzikálních či chemických jevů. Poté jsme se vydali vlakem přes Prahu do Havlíčkova Brodu, kde si nás vyzvedli naši rodiče.

Náš poslední výlet na základní škole jsme si moc užili.

Za žáky 9. třídy Nikola Feitová

Přidáno 1. 7. 2022, autor: Lenka Vacková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru