Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Základní škola Česká Bělá ve Vídni

Pátek 13. 12. 2019 byl pro základní školu v České Bělé šťastným dnem. Žáci 2. stupně navštívili hlavní město Rakouska. Někteří z nich vyjeli do zahraničí vůbec poprvé v životě. Plný autobus odjel v 7:30 z potemnělé Vysočiny. Vídeň nás ale přivítala v dopoledních hodinách slunečními paprsky.

Nádhernou výzdobu a nasvícené pamětihodnosti si musel vyfotografovat snad každý. Nejprve jsme viděli památky pouze z autobusu při projíždění známé ulice Ringstraße. Poté už následovala několikakilometrová procházka za odborného výkladu průvodce pana Staňka. Navštívili jsme velmi originální stavbu Hundertwasserhaus, zimní rezidenci Habsburků Hofburg, dominantu města Stephansdom a hlavně očekávané vánoční trhy. Všichni mohli ochutnat něco z typických rakouských specialit a odvézt si drobnost z těchto vyhlášených vánočních trhů.

Radostnou předvánoční atmosféru završili žáci při zpáteční cestě hodinovým zpěvem. Děti se po celou dobu exkurze chovaly velmi ukázněně, což zdůraznil při loučení i pan průvodce.

Přidáno 18. 12. 2019, autor: Hana Půlpánová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru