Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Začátek školního roku 2017/18 ve školní družině

S příchodem prvního školního dne zahájila svou činnost také školní družina. V letošním roce ji nově navštěvuje 14 prvňáčků. Proto jsou také první dny ve školní družině věnované seznámení dětí s prostředím školy a školní družiny, jejímu vybavení a především seznámení s novými spolužáky v rámci družiny. Díky mnohým kolektivním hrám tak děti zažívají nejen spoustu zábavy, ale získávají i nové kamarády. 

Celoroční činnost v I.oddělení ŠD je spjata s tématem "Plavba za zvířátky celého světa" - během naší družinové plavby zažijeme a dozvíme se řadu zajímavých věcí a to nejen o zvířatech. Ta nám však poslouží především jako nápaditá inspirace pro naše výtvarné tvoření. S blížícím se podzimem jsme se tedy pustili do výroby stěhovavých ptáčků (vlaštovek) nebo myšek s obilím. Natrhaná jablíčka ze zahrádky nám zase napomohla k vytvoření tiskátek (více naleznete v naší fotogalerii). Správná námořnická posádka musí mít také své jméno, proto proběhlo velké družinové hlasování, ve kterém z deseti  dětmi navrhovaných názvů zvítězila "Lvíčata". Tedy "Lvíčatům" přejeme, aby během naší plavby školním rokem 2017/18 zažila jen samé krásné chvíle! 

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Začátek školního roku 2017/18 ŠD


Přidáno 20. 9. 2017, autor: Libuše Pokorná

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru