Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Výstava obrazů Františka Neuvirta

O letošní českobělské pouti jste už po čtrnácté mohli kromě pouťového dění navštívit výtvarnou výstavu v budově základní školy.

Myšlenka využít prostory nové školní budovy pro výstavní účely vznikla v roce 1997 při příležitosti otevření nové tělocvičny a od té doby zde byla vystavena díla malířů, grafiků i sochařů významných jmen i mladých výtvarníků regionu.

O zájmu o tyto výstavy svědčí každoroční jejich vysoká návštěvnost Nebylo tomu jinak ani letos. Autorskou výstava obrazů amatérského malíře krajináře Františka Neuvirta přilákala  stovky návštěvníků. Určitě také proto, že pana Neuvirta osobně znají, narodil se v Krátké Vsi, byl žákem českobělské školy, jeho obrazy zachycují důvěrně známá místa a vyvolávají vzpomínky návštěvníků. Zápisy v návštěvní knize se velmi pochvalně vyjadřují nejen o vystavených obrazech, ale i o instalaci výstavy a příjemném a estetickém  prostředím školy.

O oblibě výstav svědčí i  to, že se většina návštěvníků při odchodu ptá, co připravujeme příští rok. Zatím nevíme, ale určitě škola o příští pouti zavřena nezůstane.


Mgr. Lubomír Voneš


Zobrazení: Alba | Podle data

Výstava obrazů Františka Neuvirta


Přidáno 8. 10. 2011, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru