Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Výlet za kojetínským vodníkem

V polovině června jsme se vypravili s dětmi z mateřské školy na výlet za kojetínským vodníkem. Museli jsme si přivstat, abychom stihli autobus,  který nás odvezl do Kojetína.
Na zastávce již na nás čekali kojetínští kamarádi - Adámek, Daník  a Vítek s maminkou. Nejprve jsme se šli podívat do kravína na malá telátka a na cestou zpět jsme si vyprávěli o vodníkovi, který sedí na vysoké vrbě u rybníka a pozoruje okolí. Vítkova maminka nás zavedla do pěkného přístřešku s posezením, kde jsme všichni posvačili a poté si pochutnali na ovocné zmrzlině.Přišel nás pozdravit i pan starosta, který nám všem daroval pohlednice obce a samolepící znak Kojetína.Také paní Teclová, která bydlí nedaleko,nás pozvala podívat se na domácí zvířátka, která jí běhají po dvorku. Viděli jsme slepičky, kačenky s káčátkama, krůty a kozu s kůzlátkem. Potom jsme měli možnost prohlédnout si pěkně opravenou budovu bývalé školy, která nyní slouží jako místní hospůdka a knihovna.
Celou dobu nás při tom pozoroval vodník. Všechny děti pro něj  měly připravenou pentličku, kterou jsme uvázali na vodníkovu vrbu, rozloučili se s ním básničkami a vydali jsme se na dlouhou zpáteční cestu do České Bělé. Cesta pěšky nám rychle a vesele ubíhala a všechny děti tuto cestu zvládly bez sebemenších problémů.Počasí nám přálo a celý výlet se nám vydařil.

 

M .Málková
 

Přidáno 29. 8. 2011, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru