Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Výlet šesté třídy

Ve čtvrtek 30.5. 2019 většina z nás nemohla dospat. Místo do školy jsme si to zamířili na brodské nádraží, odkud jsme se vlakem přejeli do Ždáru nad Sázavou. Rychle jsme došli na náměstí, kde nám naši učitelé ukázali zamčenou truhličku. Našim cílem bylo najít nápovědy rozmístěné po celém žďárském náměstí a dosadit čísla do matematických vzorců tak, abychom získali čtyřmístný kód pro odemčení zámku.

Když jsme úspěšně našli všechny indicie na náměstí, čekal nás souboj v laserové střelnici Matrixx. I když někteří z nás hráli poprvé a trochu se obávali, hra se nám líbila a určitě se sem vrátíme.

    

Od střelnice jsme pochodovali po cyklostezce podél Sázavy až k Zelené hoře, kde jsme získali poslední, sedmou, nápovědu. Oběd v restauraci Táferna přišel právě včas, a po načerpání energie jsme se pustili do výpočtů a konečně otevřeli schránku, ve které jsme objevili poukaz na zmrzlinu.

 

Z Táferny už to byl jen kousek k místu našeho ubytování – chatkám u Tálského mlýna v ATC Pilák. Zde jsme strávili odpoledne plné her a zábavy. Zahráli jsme si fotbal, minigolf, tenis, prolezli lanovou pyramidu či balanční dráhy. Odpoledne rychle uteklo a my se vrátili k našim chatkám, kde jsme rozdělali ohýnek a opekli buřty.

 

V pátek po snídani jsme se pomalu vydali pěšky do Žďáru nad Sázavou a po zmrzlinové odměně a krátkém rozchodu na náměstí jsme se vrátili vlakem domů.

další fotografie z výletu - zde

Přidáno 2. 6. 2019, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru