Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Výlet do Prahy

Dne 9.5.2013 navštívili žáci 4. ročníku naše hlavní město Prahu - dále již příspěvek žáka této třídy, Aleše Majora:

Ve čtvrtek 9.5.2013 jsme odjeli autobusem do Havlíčkova Brodu, kde jsme přesedli na vlak a jeli do Prahy. Nejprve jsme navštívili zahrady Pražského hradu, které byly krásně rozkvetlé. Uprostřed parku byla kašna, ve které plavaly ochočené kachny. Dále jsme šli po schodech na místo, odkud byl nádherný pohled na Prahu, pokračovali jsme na nádvoří, uprostřed byla starobylá kašna, prohlédli jsme si také hlavní bránu Pražského hradu. Naše prohlídka pokračovala v bazilice sv. Jiří, dále ve Zlaté uličce, ve které je mnoho starých domů, kde probíhají různé výstavy ze starých časů. Nakonec jsme navštívili katedrálu sv. Víta, která mě překvapila, jak je velká, zachovalá a jak mnoho je tu soch a obrazů svatých. Odtud jsme se přemístili směrem ke Karlovu mostu, zastavili jsme se ještě v Mc Donaldu na obědě. Na Karlově mostě stojí mnoho soch a bylo tam také mnoho lidí. Dále jsme šli na Staroměstské náměstí, kde jsme chtěli vidět orloj. Na zpáteční cestě jsme se přepravovali metrem, vlakem a autobusem do České Bělé. Výlet se mi moc líbil. 

 

Mgr. Blanka Paušímová, třídní učitelka

Přidáno 17. 5. 2013, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru