Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Výlet 2. a 3. třídy

S blížícím se koncem školního roku přišel čas také na školní výlet. Žáci 2. a 3. třídy se 30. května společně vydali  do westernového městečka Stonetown. Zde si po prohlídce městečka a zdejšího muzea s tematikou Divokého západu osobně vyzkoušeli řadu indiánských a kovbojských disciplín. Své schopnosti si tak ověřili ve střelbě lukem, hodem tomahavkem, podkovou, v rýžování zlata, v rozdělávání ohně bez zápalek a v práci s lasem či bičem. Vše za poutavého vyprávění pana starosty místního městečka. Dětem se na divokém západě opravdu líbilo a nebylo pro ně jednoduché se s malebným prostředím městečka rozloučit. Přesto jsme tak učinili, protože před námi byl ještě další cíl našeho výletu, a to zřícenina hradu Orlík u Humpolce. Ani zde děti nezahálely a jejich pozornosti neuniklo žádné hradní sklepení či zákoutí. Zažili jsme krásný den v přírodě i mezi památkami a věříme, že už teď se děti těší na další výlet.

 

Mgr. L.Pokorná, Mgr. E.Venzhöferová


Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet 2. a 3. třída


Přidáno 17. 6. 2019, autor: Libuše Pokorná

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru