Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

VIDA! Science centrum Brno

Ke konci školního roku žáci 5. a 8. tř. navštívili zábavný vědecký park VIDA v Brně. Na ploše necelých 5000 m2 na ně čekalo přes 170 interaktivních exponátů, kterými mohli objevovat různé fyzikální, chemické, biologické a matematické jevy kolem nás. Stálá expozice byla rozdělena do tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Žáci se zúčastnili výukového programu Chytřejší než Holmes, ve kterém ve skupinách zjišťovali jaká tajemství expozice VIDA! skrývá. Řešili zapeklité šifry a hlavolamy na exponátech - Rotující místnost, Termokamera, Orgány v těle, Šlapací elektrárna, Kapela, Ponorka, Pád magnetu, Hexaflexagon, Kremace prvků, Haptické exponáty, … Zhlédnutím 3D filmu Predátoři zjistili, jaké to je být stále na lovu a jestli to mají predátoři v přírodě snadné. Prohlídkou celé expozice si mohli žáci na vlastní kůži vyzkoušet a zažít různé přírodní jevy, např. pochopit účinky odstředivé síly, co způsobuje ničivou povodeň, vyzkoušet si 3G letecké přetížení, otestovat sílu svého hlasu, intenzitu hluku, prozkoumat mechanismus zámku, nahlédnout do mraveniště, slyšet vlastní tep aj. Naučný výlet rozšířil žákům jejich dosavadní vědomosti a poznatky.

Přidáno 27. 6. 2018, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru