Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

V Národním divadle

V Národním divadle

 

22.4.2015 žáci 7., 8. a 9. ročníku navštívili Národní divadlo v Praze a zhlédli operu Rusalka. Tuto operu bývá zvykem považovat za pouhou pohádku. Lesní žínky, vodník, víly nebo ježibaba pohádkové postavy bezesporu jsou. Avšak toto vrcholné Dvořákovo dílo v sobě nese hluboké poselství o základním uspořádání energií a vášní v lidském světě.

Novorenesanční budova Národního divadla patří k nejpamátnějším stavbám celé České republiky. Nástropní malba, busty osobností, tři metry široký lustr visící nad hledištěm, výhled na Novou scénu, nábřeží a Pražský hrad - to vše nás uchvátilo ještě před začátkem představení. Bludištěm chodeb a téměř nekončícím schodištěm jsme vystoupali až na první a druhou galerii, odkud jsme dobře viděli i do orchestřiště. Někteří žáci poprvé ve svém životě obdivovali práci dirigenta a hudebníků.

Kvalitní operní zpěv, překrásný balet, síla sboru, moderní scéna, efektní kostýmy i zvířecí masky byly pro nás opravdovým zážitkem. Krátká procházka noční Prahou celý kulturní zážitek umocnila a my se opět těšíme na další představení v hlavním městě.

Mgr. Eva Stehnová

Přidáno 11. 6. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru