Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

V mateřské škole to opět žije

Po dlouhé covidové odmlce využíváme povolených akcí, co se dá. Proto jsme hned začátkem měsíce naplánovali Velikonoční prodejní výstavu, která se konala 7.-14.dubna ve vestibulu mateřské školy. Děti i paní učitelky připravily krásné výrobky, které si pak mohli návštěvníci výstavy zakoupit, např. velikonoční zajíčky, barvené kraslice, pomlázky, závěsné dekorace, aj. Výstava měla veliký úspěch. Touto cestou děkujeme všem, kteří na výstavu zavítali a zakoupením výrobku přispěli na dárky pro předškoláky.

V polovině dubna se vydala třída předškoláků do Krajské knihovny v Havlíčkově Brodě. Pro děti byla cesta autobusem velkým dobrodružstvím. V knihovně byl pro děti připraven program s názvem Sloník Oli. Děti si vyslechly krátkou ukázku z knížky a také plnily jednoduché tematické úkoly. Po skončení programu jsme měli možnost prohlédnout si dětské oddělení knihovny. Nejvíce děti oslovila část s deskovými hrami, které jsou zde k vypůjčení.

S předškoláky jsme také navštívili základní školu, kde děti poznaly budoucí paní učitelku a také prostředí školy. Dětem se ve škole moc líbilo.Do mateřské školy také zavítala zvířátka ze Záchranné stanice v Pavlově, děti měly možnost, pohladit si malou veverku a dva netopýry. Výukový program byl zaměřený na mláďata a jejich ochranu.

21.4. a 22.4. se uskutečnil zápis dětí do první třídy. Konec dubna jsme zakončili ve velkém čarodějném stylu. Dopoledne děti plnily čarodějné úkoly- vařily lektvar, létaly na koštěti, sbíraly bylinky, trénovaly paměť a rozvíjely své dovednosti. Poté přijel kouzelník, který si pro děti připravil zábavné číslo. Děti si celý den náramně užily. Celý týden byla pro děti a rodiče připravena ještě jedna venkovní mini stezka s úkoly, která byla volně přístupná pro všechny děti, nejen z MŠ. Ve školce na ně pak čekala malá odměna.

                                                                                                   Veronika Hvězdová

Přidáno 30. 4. 2022, autor: Jana Dipoldová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru