Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Úspěch v olympijském víceboji

V letošním školním roce se naše škola zapojila do akce, kterou pořádá Český olympijský výbor. Akce se jmenuje Sazka olympijský víceboj a skládá se ze dvou hlavních částí. Jednu část plní všechny děti druhého stupně školy v rámci hodin tělocviku a její výsledek bude ohlášen na konci školního roku. Druhá část je Odznak všestrannosti, kde vybraní žáci základních škol plní jednotlivé silové a atletické disciplíny. 

Dne 22. 3. 2018 jsme se zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti. Tým ve složení Eliška Jarošová, Jitka Rakušanová, Sára Hlaváčková, Adéla Neuwirthová, Tomáš Gregor, Daniel Mrtka, Jaroslav Škarýd, Filip Svoboda si vedl úspěšně. Celkově skončili poslední, ale se ziskem 17 463 b., což se ukázalo jako velmi dobrý výsledek a posunul nás do krajského kola (v ostatních okresech měly týmy horší bodové zisky). V jednotlivcích se účastnili tito žáci: Lenka Klimešová, Natálie Kováčová, Aneta Rychlá, Aleš Major, Adam Pullmann, Michal Šrámek. Vyzvedl bych 10. místo Aleše Majora a 4. místo Natálie Kováčové.  

18. 5. 2018 se v Třebíči konalo krajské kolo. Tým byl lehce pozměněn: Elišku Jarošovou nahradila Aneta Rychlá, Daniela Mrtku nahradil Samuel Venzhöfer, Jitka Rakušanová, Sára Hlaváčková, Adéla Neuwirthová, Tomáš Gregor, Jaroslav Škarýd a Filip Svoboda zůstali. Celý tým odvedl výbornou práci. Mnozí si zlepšili dosavadní osobní maxima. Skončili jsme na 15. místě (z 16. zúčastněných). Ovšem výsledek 20 031 b. je výborný a nijak jsem nezaostali za jinými školami (ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod 20 092 bodů, což jsou například pouhé tři metry v hodu míčkem). Individuálně je potřeba vyzdvihnout výkon Jitky Rakušanové (12. místo ze 36 účastníků), Samuela Venzhöfera (9. místo ze 14.) a Adély Neuwirthové (14. místo ze 26).

Za velký úspěch považuji již účast na krajském kole. Jsme nejmenší škola, co do počtu žáků, která se do krajského kola probojovala. Víme, na čem do příštího roku zapracovat a slibujeme, že se zkusíme znovu probojovat až do krajského kola. 

Více informací a foto naleznete na stránkách zde

Přidáno 24. 5. 2018, autor: Jan Čepl

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru