Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Únor a březen v MŠ

Měsíc únor v MŠ byl ještě kratší, než obvykle bývá, a to z důvodu jarních prázdnin, ale také poměrně vysoké nemocnosti dětí. Přesto k nám zavítala s divadlem Úsměv Ludmila Frištěnská s pohádkou, která zapadala do kontextu dění ve školce a jmenovala se O nemocném pejskovi.

Pro děti z mateřské školy se v těchto měsících rozšířil i soubor hraček o dřevěný dům pro panenky, který zhotovil pan Görner z Macourova. Děti zhodnotily a ocenily jeho šikovné ruce a tímto bychom panu Görnerovi chtěli velice poděkovat jménem kolektivu učitelek i dětí z MŠ. Svůj prostor pro hraní u tohoto domečku našla nejen děvčátka, ale i chlapci a domeček se stal velmi oblíbeným.

Se začátkem měsíce března jsme s dětmi začínali nabírat síly na jaro. Třída našich „velikánů“ se pustila společnou prací do tvorby nástěnného „obrazu“ s názvem – Vítáme tě, jaro. Výtvor jsme umístili v chodbě před šatnou.

Třída „malinkánů“ také nezahálela a v průběhu března vyrobila mnoho krásných jarních výrobků a dekorací.

Do jarní atmosféry jsme vtáhli i rodiče dětí z 2.třídy, které jsme na 20.března pozvali na Velikonoční tvoření. Některé z dětí si na pomoc přivedly i své sourozence, účast byla obdobná jako na Vánočním tvoření a jak se zdá tvoření rodičů s dětmi, se stane jakousi tradicí. Rodiče i děti si s nadšením a společnými silami vyráběli dekorace z březového proutí a vyfouknutých vajec.

S blížícími se Velikonocemi jsme se začali zaměřovat na tuto tématiku i v průběhu dne v Mš, takže před velikonočními prázdninami se to v naší školce jen hemžilo slepičkami, kuřátky, kohoutky a nechyběli ani krásné kraslice a zajíčci, ať už se jednalo o výrobky, básničky či písničky.

Hořínková Kateřina, učitelka II. třídy MŠ

 

Přidáno 28. 3. 2013, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru