Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Údolím Doubravy za jejími pověstmi

 Za zajímavými pověstmi přírodní rezervací Údolím Doubravy se vydali žáci 6. třídy naší ZŠ Česká Bělá a jejich třídní p. uč. Mgr. Martina Truksová dne 25. 9. 2015.

     Procházku po naučné stezce jsme zahájili ve vesnici Bílek a pokračovali po červené turistické značce podél řeky Doubravy. Údolí Doubravy je součástí Chráněné krajinné oblasti Železné hory, jedná se o nejmalebnější a nejpůsobivější místo v okolí Chotěboře s kaňonovitým zalesněným údolím, kde jsme mohli objevovat divoká zákoutí, balvanovitá řečiště nebo kamenné moře. Vyskytují se zde i některé ohrožené a chráněné druhy rostlin a živočichů. Jaké bylo pro nás překvapení, když jsme mohli v řece Doubravě nerušeně pozorovat raky říční. A abychom nesledovali jen okolní krajinu kolem divoké řeky, zpestřili jsme si některá místa i zajímavými pověstmi, např. pověstí Mikšova jáma nebo O Sokolohradu, Čertův stolek či Točitý vír. Po celou dobu túry jsme museli zvládat  i náročné výstupy a příkré srázy do údolí. Konečnou zastávkou na naučné stezce Údolím Doubravy bylo místo, kde stával Horní mlýn - rodiště českého spisovatele a žurnalisty Ignáta Herrmanna. Odtud jsme ještě pokračovali kolem kaple sv. Anny až na chotěbořské náměstí, kde jsme naše putování ukončili a zaslouženě navštívili místní cukrárnu. P. učitelka nás za naši sportovní výdrž  a spolupráci pochválila a my se svými zajímavými zážitky se spokojeně navrátili domů.

                                                                                                                                                                                                                                           Mgr. Martina Truksová a žáci 6. třídy ZŠ Česká Bělá

 

Přidáno 4. 10. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru