Tradiční výstavy

Ivana Pleskačová

autorská tvorba
kresba – malba – textil – fotografie

Zahájení výstavy je v sobotu 23.srpna 2008 ve 14:00 hodin.
Výstava potrvá do 19. září 2008.
Otevřeno 23. a 24.8., dále v pracovní dny od 9 do 16 hodin.

Letos už po jedenácté připravila škola v rámci projektu Mladí výtvarníci regionu výtvarnou výstavu textilní výtvarnice, rodačky z Počátek u Chotěboře, Ivany Pleskačové. Výstava se setkala s velkým zájmem především o českobělské pouti. Do návštěvní knihy se zapsalo několik stovek návštěvníků.
Ivana Pleskačová studovala na Střední průmyslové škole textilní v Jihlavě (obor oděvnictví), Vyšší odborné škole pedagogické v Litomyšli (obor pedagogika volného času – orientace výtvarná) a Univerzitě v Hradci Králové (obor textilní tvorba) a účastnila se výstav: „700 let založení obce Počátek“ Počátky u Chotěboře, „Fenomén kniha“ Brno, „Výstava amatérských výtvarníků“ Humpolec, „Setkání amatérských výtvarníků“ Chotěboř, „Malířské Počátky“ Počátky u Chotěboře, „Výstava v prostorách Sboru kněze Ambrože“ Hradec Králové. Spolupracuje s královéhradeckým Divadélkem Karla Čapka (návrhy a úprava kostýmů, drobné divadelní dekorace).
Výstava bude tak jako každý rok velkou inspirací a námětem pro práci ve výtvarné výchově a kroužcích na naší škole a rozšiřuje nabídku galerií a výstav v regionu.

ZŠ a MŠ Česká Bělá, Městys Česká Bělá, FK Česká Bělá
Vás zvou na výstavu

Přidáno 18. 8. 2008, autor: