Školní výlet

30. května 2011 se téměř celá základní škola vypravila na třídenní výlet do Sluneční zátoky u Ledče nad Sázavou. Cesta autobusem trvala necelou hodinku a příjemně nám ubíhala, protože jsme projížděli hezkou krajinou.

Po příjezdu do tábora jsme byli rozděleni do pokojů po pěti a měli jsme chvilku čas na vybalení věcí. Na nástupu jsme se dozvěděli, co nás po zbývající dny čeká a nemine. První společné jídlo byla večeře. Svorně jsme všichni nad talíři s rizotem vzpomínali na jídla od maminek a od našich skvělých kuchařek ve školní jídelně.

Druhý den po snídani jsme se vydali na výlet na Stvořidla. Sluníčko krásně hřálo, a kdo chtěl, mohl se vykoupat. Ostatní se alespoň vyhřívali na obrovských kamenech vystupujících z řeky.  Po obědě a krátkém odpočinku byl odstartovaný branný závod. Ani jsme se nenadáli a už tu byl třetí den, s ním spojené balení a dokončování závěrečných disciplín branného závodu. Okolo třetí hodiny odpoledne pro nás přijel autobus a my odjeli domů. Na zpáteční cestě jsme zažili ještě jedno nečekané dobrodružství. Začalo pršet, padaly kroupy a do Ledče nad Sázavou se valila voda doslova ze všech stran. Byli jsme rádi, když jsme z městečka vyjeli.

Z výletu jsme odjeli s krásnými zážitky a smíšenými pocity. Ubytování nebylo takové, jaké jsme si představovali, ale vše ostatní se nám moc líbilo.

Žáci ZŠ Česká Bělá

Školní výlet

Přidáno 24. 6. 2011, autor: