Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Školní výlet 2010

Pro letošní  už tradiční školní výlet jsme zvolili nedaleké Podlipnicko.  Na tři dny se pro 105 žáků a učitelů stalo domovem rekreační zařízení Ředkovec. I navzdory počasí, které nás občas podarovalo průtržemi a bouřkami, se nám podařilo pro děti připravit pestrý a zajímavý program. Hráli jsme hru na pašeráky a šipkovanou s úkoly. Ale i ostatní činnosti - např. stavění lesních domečků s využitím přírodního materiálu, branný závod s mnoha důvtipnými a adrenalinovými překážkami - děti zaujaly a  bojovaly o co nejlepší umístění. Všichni bez výjimky si užili výlet na hrad Lipnici a večerní diskotéky. Děti si mohly také zazpívat při kytaře a hrát míčové hry.

Nejvíc budeme vzpomínat na soutěž „Ředkovec hledá talent“, ve které soutěžící předváděli s velkým zaujetím a nasazením vtipné herecké výstupy, tanec, náročné gymnastické cviky a zpěv. Porota  si nezadala s televizními vzory – Hana Hertová výborně zahrála přísnou a kritickou  Gábinu Osvaldovou,  Jarka Kostkanová elegantní  a distingovanou Hanu Maciuchovou, Eva Stehnová drsnou rokerku Ewu Farnou a Vladimír Jokl  se pro tento večer stal fotografem Janem Saudkem.

Nechyběla ani skvěle sehraná moderátorská dvojice Pavol Habera – Karel Blažek a Marta Jandová -  Alena Kalinová.  Při celé soutěži se všichni  výborně bavili.

Společné zážitky, vzájemná pomoc a nová přátelství jsou hlavním a nejdůležitějším přínosem výletu. Ocenili jsme zejména samostatnost a aktivitu starších dětí a jejich ochotu pomoci s organizací výletu a postarat se o mladší spolužáky.

 

Alena Kalinová

 

Velké poděkování patří Vladimíru Joklovi, Haně Hertlové, Jaroslavě Kostkanové, Jaroslavě Dykyjové, Ivě Musilové, Evě Stehnové, Aleně Kalinové Karlu Blažkovi a Kláře Rychlé, kteří  děti doprovázeli a svědomitě se po celé tři dny starali o jejich program a bezpečnost .

ředitelka školy


Zobrazení: Alba | Podle data

Školní výlet 2010


Přidáno 31. 5. 2010, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru