Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Školáci v Adršpachu

Přechod z prázdnin do nového školního roku bývá pro mnohé školáky náročný, proto se učitelé ZŠ a MŠ Česká Bělá rozhodli dětem začátky ve škole zpříjemnit. Vyrazili tedy s žáky 2. stupně na výlet do největšího skalního města v České republice - Adršpašských skal. Ačkoliv byl okruh skalami turisticky náročný, zvládly jej děti bravurně. Obtíže jim nečinilo ani stoupání po příkrých schodištích zabudovaných v kamenných stěnách. Odměnou za namáhavý výstup vzhůru jim pak kromě kouzelných panoramat byla i projížďka na lodičce ve Skalním jezírku doprovázená humorným výkladem kormidelníka. Kromě Skalního jezírka si prohlédly i další turisticky nejatraktivnější skalní útvary – nejvyšší skalní útvar Milenci, proti sobě stojící skály připomínající lidské obličeje Starosta a Starostová nebo známý Malý vodopád. Malí výletníci dorazili domů utrmácení, ale spokojení a již nyní přemýšlí, kam se školou vyrazí příští září.

 

 

Přidáno 18. 9. 2019, autor: Jan Čepl

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru