Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA v modernějším ztvárnění

Kdo by neznal klasickou hudební filmovou pohádku Šíleně smutná princezna s oblíbenou pěveckou dvojicí H. Vondráčkovou – V. Neckářem. Bezesporu patří do zlatého fondu české kinematografie. Tento humorný příběh, avšak ve zmodernizovaném muzikálovém provedení měli možnost žáci naší ZŠ zhlédnout v prvním dubnovém týdnu v pražském divadle Studio DVA. Znovu jsme se mohli zaposlouchat do známých písňových melodií Znám jednu krásnou princeznu, Slza z tváře padá, Kujme pikle aj. v podání  Bereniky Kohoutové – princezny, Jana Ciny – prince nebo Jana Krause – rádce Hranatého a Romana Štabrňáka – rádce Kulatého. Z dalších  populárních herců v představení hráli Daniela Kolářová – chůvu, Ladislav Frej – krále Jindřicha, Miloslav Mejzlík – krále Dobromysla. Rebelka – šíleně smutná princezna, svobodomyslný princ a jejich konzervativní ,,tatíčci‘‘ králové řešili oproti klasické hudební verzi i problémy s médii, využívali moderních technologií a všech sociálních sítí, což kromě jiného naše žáky též upoutalo a hudební pohádku zpestřilo. Večerní muzikálové představení v Praze se nám všem líbilo, zaujalo nás a těšíme se na další nějaké zajímavé divadelní představení.      

Přidáno 22. 4. 2018, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru