Sazka olympijský víceboj 2023 - okresní kolo

Dne 23. 3. 2023 se vybraní žáci naší školy zúčastnili olympijského víceboje ve sportovní hale Jiskra v Havlíčkově Brodě.

Žáci soutěžili v těchto disciplínách: hod medicimbalem, kliky, skoky přes švihadlo, trojskok z místa a běh na 1000 m.

Závodníci narození v letech 2008, 2009 a 2010 se zúčastnili mimo individuální soutěže i soutěže týmové. Školní družstvo reprezentovali Natali Fiedlerová, Kamila Pokorná, Inka Vrběcká, Natálie Vágnerová, Jan Šidlák, Jiří Neuwirth, David Vacek a Zbyněk Čech. Tito nadaní sportovci svými výkony zajistili škole perfektní 5. místo. Na postup do krajského kola to sice nestačilo, nicméně výrazné bodové zlepšení oproti minulému roku bylo velkým potěšením.

V individuálních kategoriích se dobrými výkony prezentovali Jiří Škaryd, Nikol Hrubá, Pavla Fikarová a Vojtěch Leszkow. Zejména poslední jmenovaný měl k postupu do krajského kola velmi blízko. Zástupcem, který bude školu reprezentovat v květnovém krajském kole olympijského víceboj, bude David Vacek, který si postup zajistil výsledky z týmové soutěže.

Všem závodníkům děkuji za obrovské nasazení a kvalitní výkony.  Věřím, že stoupající tendence našich výsledků bude pokračovat i v dalších letech.

Václav Pecen

Přidáno 20. 4. 2023, autor: Jan Čepl