Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Říjen a listopad v I.oddělení ŠD

Světový den zvířat (4.10.) se slaví po celém světě již více než osmdesát let. Tento svátek se stal rovněž inspirací pro naše oddělení v prvních říjnových dnech. Povídali jsme si o našich domácích mazlíčcích i o zvířatech žijících ve volné přírodě, o jejich péči, ochraně a našem chování v přírodě. Některá z nich jsme si pak z kaštanů, brambor, listů, sena a dalších přírodních materiálů také vyrobili. Následně jsme si připomněli, jak důležité jsou lesy a stromy pro naší planetu (Den stromů 20.10.). Jejich listy jsme posléze využili k mnoha výtvarným dílům. Konec měsíce tradičně patřil družinovému "Strašidýlkování" a s ním spojené výrobě svítících lampiónků, dýní a rozmanitých strašidýlek.

Měsíc listopad jsme zahájili mottem "S drakem nad mraky". Vyprávíme si a vyrábíme vše, co létá - od vlaštovek, draků, papoušků po rakety a letadélka. Připomněli jsme si legendu o svatém Martinovi a začínáme se připravovat i na blížící se advent. V rámci kroužku "Šikovné ruce" jsme pracovali se sádrovými odlitky, z korálků vyrobili prstýnky s náramky a z keramické hlíny vánoční svícínky. Doufejme, že nám bude přát počasí a užijeme si s našimi "Lvíčaty" i plánovanou drakiádu. Hezké podzimní dny vám všem!

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Říjen a listopad v I.oddělení ŠD


Přidáno 14. 11. 2017, autor: Libuše Pokorná

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru