Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Rekonstrukce mateřské školy

Pokud jste o prázdninách procházeli v okolí mateřské školy, nemohli jste nevidět kontejnery plné vybouraného materiálu, hromady oken a vyřazeného vybavení. Celé prázdniny probíhala rozsáhlá rekonstrukce sociálního zařízení, vodovodních sítí a odpadů, výměna oken. Došlo i na drobné změny v dispozici školky, nová světla, povrchy podlah a výmalbu. Po dvou měsících každodenní náročné práce odborných firem, zaměstnanců městyse, školy a rodičů dětí se školka 1.září otevřela pro děti.

Největší změna je vidět na toaletách a umývárnách dětí. Veselé a výrazné barvy v jinak světlém a čistém prostředí jsou dětem blízké. Nová umyvadla, baterie, toalety sprchový kout, zástěny k toaletám, které zajišťuji dětem intimitu, to vše dělá z prostoru umýváren příjemný a moderní prostor.

Ze školní jídelny zmizely nevzhledné litinové odpadní roury pod stropem a interiéry celé budovy změnila nová okna.

Teď už zbývá jenom nakreslit spoustu obrázků, aby školka ožila výtvory dětí.

První část rekonstrukce je ukončena, další opravy a úpravy budou nezbytné. Byla financována z několika zdrojů – z rozpočtu městyse, z grantového programu Fondu Vysočiny Naše školka (žádost jsme podali prostřednictvím městyse, který získal největší možnou dotaci 150 000 Kč) a z rozpočtu školy.

Dík všem, kteří se na rekonstrukci podíleli.

Děkujeme tatínkům, kteří provedli bourací práce a maminkám dětí za pomoc s úklidem, zaměstnancům městyse za dvouměsíční náročnou práci na rekonstrukci a pomoc firmám tak, aby vše probíhalo podle plánu a provozním zaměstnancům školy za náročný a vzorný úklid.

Děkujeme panu Miloši Sobotkovi za precizní obkladačské práce, firmě pana Ladislava Vence za instalatérské práce, panu Rostislavu Petrovi za truhlářské práce a firmě Man za práce malířské a podlahářské.

 

Přidáno 1. 9. 2011, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru