Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Prosinec v mateřské škole

Prosinec v mateřské škole začal velkým těšením na Vánoce a příchod Mikuláše a čertů. Na 4. prosince byl vyhlášen „Pekelný den“. Průvod malých čertíků se vydal v maskách a kostýmech (pečlivě a nápaditě připravených maminkami) do základní školy navštívit všechny třídy s čertovským strašením. Na oplátku přišel Mikuláš se svým doprovodem a nadílkou za dětmi do mateřské školy.

Následující víkend proběhl ve znamení tradičního jarmarku v kulturním domě, kde v programu vystoupily děti se svým „pekelným tancem“. Tentýž program předvedly ještě na setkání důchodců.

Děti se těšily na vánoční nadílku, ozdobily si v každé třídě stromeček a vyráběly si drobné dárečky. Pro velmi vysokou nemocnost dětí musela být nadílka odložena až na leden. Hned první den po vánočních prázdninách se nadílka k velké radosti dětí uskutečnila. Největším překvapením a radostí se stala velká trampolína, na které se děti mohou dostatečně vydovádět, pro holčičky nová kuchyňka s vybavením a pro kluky dílnička s ponkem a nářadím, kterou postupně za pomoci rodičů doplňujeme (polínka, hřebíky, šrouby, kladívka, kleště). Srdečně děkujeme všem rodičům za pomoc.

Jana Polcarová, Mirka Málková

 

Přidáno 21. 12. 2009, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru