Poznej Vysočinu

V pátek 21. března jsme reprezentovali naši školu v krajském kole soutěže  Poznej Vysočinu, která se konala na Krajském úřadě v Jihlavě. Po příjezdu jsme obdrželi pamětní list, který byl podepsaný hejtmanem Kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem. V kongresovém sále jsme si vybrali místo a čekali na zahájení.

V 9 hodin přišli pozdravit a popřát štěstí radní kraje a zástupci sponzorských firem. Vyslechli jsme studentskou hymnu a pravidla soutěže. Poté nám byl rozdán test s 30 otázkami a časovým limitem 60 minut. V testu byly otázky zaměřené na regionální zeměpis, historii a ochranu životního prostředí.

Po náročném testu nás čekalo občerstvení ve formě švédských stolů. Během opravování testů pro nás byla připravena přednáška o 3D tiskárnách pod vedením Josefa Průši, který se tímto oborem zabývá. A pak konečně přišlo očekávané vyhlášení výsledků.

Prvních 40 nejlepších obdrželo poukaz na dvoudenní výlet do Prahy. Soutěže se zúčastnilo 157 žáků základních škol a víceletých gymnázií. I Česká Bělá se v konkurenci neztratila. Luboš Molák se umístil na 7. místě a Lucce Léblové to uteklo doslova o pár sekund, skončila na 41. místě.

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout na adrese:

Lucie Léblová, Lubomír Molák, 9. třída

Přidáno 2. 4. 2014, autor: