Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Poznáváme naše okolí - Železné hory

Den před podzimními prázdninami vyrazili žáci 7., 8. a 9. třídy na turisticky zeměpisný výlet do kraje Železných hor. CHKO Železné hory jsou tvořeny unikátní krajinou a slunečné podzimní počasí tuto krásu ještě zdokonalilo. Z náměstí v Třemošnici jsme vyrazili po červené turistické značce na zříceninu hradu Lichnice a rozhlednu Miladu. Poté jsme procházeli divokým údolím Lovětínského potoka zpět do Třemošnice. Tato NPR je tvořena krásnými bučinami, skalními výchozy a také je místem výskytu ocasatého obojživelníka mloka skvrnitého. Bohužel jsem neměli štěstí, abychom mloka viděli na vlastní oči.

Poté jsme přejeli autobusem k přehradní nádrži Seč a vystoupali jsme z Ústupek po modré na zříceninu hradu Oheb, kde jsme obdivovali podzimní výhledy na Seč a ostrůvek, který se na přehradě nachází.

Během výletu jsme plnili různé zeměpisné úkoly. Výlet se nám velmi vydařil a rádi bychom v podobných výletech pokračovali na jaře.

Mgr. Jana Sochorová

Přidáno 4. 11. 2022, autor: Jana Sochorová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru