Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Povídání o životě v lese, dravcích a sovách

Ve středu 17. dubna 2013 měli žáci 4. a 5. třídy netradiční hodinu přírodovědy. Dopoledním programem nás provázel sokolník pan Milan Straka. Část programu probíhal ve třídě a část venku, na zahradě za školkou.

Ve třídě jsme se podívali na spoustu krásných fotografií z naší přírody, především na faunu našich lesů a poté jsme si mohli prohlédnout různé druhy ptačích per, parohů, liščí srst a další. V druhé části programu se děti seznámily se životem dravců a sov. Pan Straka nám představil dravce, které nám přivezl ukázat a my jsme tak mohli pozorovat, jak prolétávají nad našimi hlavami. Asi největším zážitkem pro děti bylo pohlazení největší sovy -  výra velkého. Program se dětem moc líbil.

Tímto bych chtěla poděkovat panu Strakovi za velmi poutavé a zajímavé vyprávění a panu Ondráčkovi za zprostředkování programu.

Mgr. Jana Sochorová


Zobrazení: Alba | Podle data

Povídání o životě v lese, dravcích


Přidáno 20. 4. 2013, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru