Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Podzim v mateřské škole

Od září posílily řady našich školáčků nové děti, které přicházejí do mateřské školy postupně tak, jak dosáhnou 3 roky věku a několikrát v měsíci i děti mladší. Je pro ně vždy připravena pestrá nabídka různých činností a aktivit, do kterých se mohou zapojovat podle zájmů i okamžité nálady.

V říjnu nás navštívilo divadlo „Úsměv“ s podzimní pohádkou o tom, jak pejsek s kočičkou pouštěli draka. Děti potěšilo také představení kouzelníka plné triků a pěkných písniček. Přijela opět „Hoblínkova dílnička“, ve které si děti tentokrát vyrobily ježečka ze dřeva a mohly si vyzkoušet práci s různým nářadím od zatloukání a vytahování hřebíků, až po vrtání malou vrtačkou. V rámci projektových dnů jsme si pochutnávali na upečených jablíčkách „v županu“, které si děti samy balily do listového těsta, smažili jsme bramboráky, pekli jsme posvícenské koláče. Podzimní čas jsme zakončili hledáním svatého Martina, který měl přijet na bílém koni. Vydali jsme se proto do lesa, kde jsme ho opravdu potkali, ale bílou zimu nám nepřivezl. Zato nás podaroval výbornými „Martinskými rohlíčky“, které kolegyně z mateřské školy pro děti samy tajně napekly. Doufáme, že nás čeká ještě mnoho dalších akcí a přejeme si, aby naše děti byly vždy veselé a spokojené.

Přidáno 13. 11. 2009, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru