Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Podzim v mateřské škole

Začátek školního roku jsme zahájili se dvěma třídami. Přivítali jsme mezi sebou novou paní učitelku Mgr. Lenku Andršovou.

             Na přání rodičů jsme letos zařadili více kulturních akcí. Navštívilo nás již Divadlo Úsměv a Šikulka, pardubická divadelní společnost Trubadúr z Kornélia a čarovat učil děti Jiříček ze Školičky kouzel. Obrázek si děti mohly vyrobit s paní Lazárkovou, a to enkauistickou technikou.

             Září jsme zakončili setkáním rodičů a dětí na akci "Dráčku, poleť....". Draků se k obloze vzneslo pomálu, ale spokojenost dětí byla tou nejlepší odměnou.

             První říjnové pondělí jsme vyrazili na výlet do Dýňového světa. Statek v Nové Vsi u Leštiny nás přivítal spoustou prolézaček a labyrintů. Děti si tu mohly prohlédnout domácí zvířátka a některé děti si je rády pohladily a podrbaly. Nezbytným zakončením bylo i dobývání slámového hradu. Zážitkem z výletu nebyly jen plody podzimu, ale jak jsme zjistili, tak i cesta autobusem. Někteří byli z výletu tak unaveni, že cestu raději prospali. Do školky jsme si dovezli dýně, ze kterých si vyrobíme hallowenská strašidýlka.           

             K podzimním výukovým tématům patří ve školce ovoce a zelenina. Tím nejběžnějším je určitě jablíčko, a tak se obě třídy pustily do pečení. Zatímco předškoláci vytvořili štrůdly, malé děti si upekly jablíčkový koláč. Po obědě si své sladké výrobky s chutí snědly.

Přidáno 8. 10. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru